Artykuły

Wylewki betonowe

Wszędzie tam gdzie są duże różnice poziomów czy ubytki w posadzce co wyklucza zastosowanie samopoziomu można wykonać wylewkę betonową (tzw. Szczepną) połączoną z istniejącą posadzką. W tym celu można wynająć ekipę posadzkarzy z „mixokretem”. Jest to najtańsze rozwiązanie jednak tego typu ekipy nie chętnie przyjeżdżają na małe metraże a niekiedy nie ma gdzie rozstawić pompy do posadzek co wyklucza ten sposób.

Inną metodą jest wykonanie tego typu posadzki ręcznie z gotowego materiału do którego dodaje się tylko wodę. Koszt wykonania jest wysoki ponieważ jest to bardzo pracochłonne i wymaga ogromnego doświadczenia od osoby która wyrównuje posadzkę łatą. (próby wykonania takiej posadzki przez osoby niedoświadczone metodą „po rurkach” zazwyczaj kończą się niepowodzeniem). Na taką posadzkę potrzeba również bardzo dużą ilość materiału a jej minimalna grubość to 2cm. Zużycie materiału to 2kg/mm/m2 co przy 2cm daje nam 40kg wylewki na m2.

Tego typu posadzka jest bardzo odporna i twarda doskonale nadaje się pod parkiety natomiast jej minusem jest trudne wykonanie oraz długi czas schnięcia (pod parkiet min. Miesiąc w zależności od grubości).